Tarte e permbysur me molle! Milopita!

Për mbushjen na duhen:
5-6 mollë

1 filxhan sheqer
200 gr gjalpë ose margarinë
1 bustine kanellëPër brumë na duhen:
5 vezë
1 filxhan sheqer
3 vanillas
1 1/2 filxhan mjell qe fryhet vetePergatitja:
Lajme dhe pastrojme mollët,i presim në feta dhe i shtrojme ne nje tepsi!

Në një Tigan shkrijme gjalpë, sheqer dhe kanellë dhe i hedhim siper mollve qe shtruam ne tepsi!

Në një tas, thyejm vezë me sheqer ,shtoni vanilje dhe miell dhe rihini mire e mire, me pas kete brum qe krijuam e hedhim siper mollve qe shtruam ne tepsi!
Piqeni në 180 ° për 35-40 minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..