Tarator

Përbërësit për 5 veta:

  • 1 lt kos,
  • 200 g kastraveca te vegjel pa fara te grire imet ose te renuar,
  • 5 koker hudher mesatare e qeruar dhe e grire shume holle,
  • 1 filxhan kafeje vaj ulliri,
  • pak uthull,
  • kripe.

Pergatitja:

Per Tarator Preferohet Kos i Trashe . Hidhet kosi ne nje ene porcelani me pak kripe dhe punohet me telin e kuzhines ose ne mixer sa te jete homogjen . Nderkohe kastravecat e pastruar i grijme ne rende te trashe dhe i kullojme nga lengu i tyre i tepert i hedhim ne enen me kos. Bashke me hudhrat e grira imet mundesisht te shtypura dhe i periziejme serish derisa te jete mase homogjene gjate kesaj kohe shtojme dhe vajin dhe kripen dhe pak uthull sa per shije . Pasi te jete perzier mire e vendosim enen ne frigorifer per rreth 1 ore sa te ftohet pak …

Serviret gjithmone e ftohte!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..