Tarator me tranguj

Përbersit për 4 persona :

-800 ml kos

-1 trangull

-4 thelpinj hudhër

-krip

 

Përgatitja:

Në një enë shtypet hudhra me pak kripë, pastaj trangulli me thikë copëtohet në kubëza shumë të vogla dhe hidhet mbi hudhra, mbi të qitet kosi dhe përzihet mirë. Mund të shërbehet sipas dëshirës, në pjata të vogla të dekorohet me kopër, spec far të kuq apo thjesht sipas imagjinatës.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..