Taliateli me pana, salmon e kerpudha!

Marrim 400 gr taliateli dhe i veme ne nje tenxhere 1 liter uje qe zien, kripe e pak vaj 5 qe te mos ngjiten).
I ziejme 2 min me pak se e kemi te shkruar ne qesen mbeshtjellese. Ne nje tigan me vaj ulliri skuqim 1 thalb hudher, pastaj shtojme 1 qepe te grire imet! Pasi i skuqim pak i hedhim 200 gr kerpudha dhe vazhdojme skuqen! Pasi shuhen pak i hedhim nje kuti pana 200 ml ose krem qumeshti, pak kripe e piper! Pastaj i shtojme 200 gr salmon dhe 50 gr djath gorgonzola ose djathe kaçkavall guda. I leme te ziejne 2 min me njera-tjetren dhe pastaj i shtojme taliatelit dhe i leme deri ne 2 min sa te marrin shijen e njera-tjetres! Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..