Supë viçi me tortelini

Perbersit:

-200 gr tortelini me djathë
– 2 kube supë e gatshme viçi
– 1 lugë kafeje borzilok
– 30gr gjalpë
– majdanoz
– 1l ujë
-kripë dhe piper i zi

Gatimi:

Në tenxheren me ujë në zjarr i vëmë dy kubet e supës së viçit për zierje. Në ujin e valuar në tenxhere tjetër i vëmë tortelinat për zierje. Tenxheren e mbulojmë me kapak dhe ziejmë 15 minuta.

Tortelinat e ziera i derdhim në kullojës. Tortelinat e kulluara i shtojmë në tenxheren me supë. Pastaj, në tenxhere e shtojmë gjalpin, majdanozin e grirë dhe borzilokun dhe i përziejmë. Tenxheren e mbulojmë me kapak d

Nevojiten:

* 200 gr tortelini me djathë
* 2 kube supë e gatshme viçi
* 1 lugë kafeje borzilok
* 30gr gjalpë
* majdanoz
* 1l ujë
* kripë dhe piper i zi

Gatimi:

Në tenxheren me ujë në zjarr i vëmë dy kubet e supës së viçit për zierje. Në ujin e valuar në tenxhere tjetër i vëmë tortelinat për zierje. Tenxheren e mbulojmë me kapak dhe ziejmë 15 minuta.

Tortelinat e ziera i derdhim në kullojës. Tortelinat e kulluara i shtojmë në tenxheren me supë. Pastaj, në tenxhere e shtojmë gjalpin, majdanozin e grirë dhe borzilokun dhe i përziejmë. Tenxheren e mbulojmë me kapak dhe ziejmë për një kohë të
shkurtër.

Me garuzhdë marrim nga supa dhe vëmë në pjatë të thellë. Mbi supë hedhim parmëzën dhe majdanoz të grirë.

he ziejmë për një kohë të
shkurtër.

Me garuzhdë marrim nga supa dhe vëmë në pjatë të thellë. Mbi supë hedhim parmëzën dhe majdanoz të grirë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..