Supe me Spinaq

supe1/2 kg spinaq

6 gota uje

3 gota qumesht

3 luge miell

gjalpe sipas deshires dhe syrit tuaj

kripe

piper i zi

 

Pergatitja:

Grijeni spinaqin holle, ne te njejten kohe ne tenxhere hidhni ujin dhe qumeshtin .Miellin perzijeni me qumesht para se ta hidhni ne tenxhere ne menyre qe te mos mblidhet .Pasi ta perzjeni per njefare kohe sa ta ndieni se eshte krijuar nje fare lengu si i trashur hidhni spinaqin .Perzijeni pak dhe pastaj lereni te zjeje ne uje te vaket dhe ne fund shtojini gjalpin , kripen.Sipas deshires gjate ngrenies mund te sperkatni pak piper te zi.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Supa

Comments

Don't Miss! random posts ..