Supe me Qiqra

Përbërësit:
-Qiqra
-1qep e thatë e prerë ne feta
-2 kokrra domate (ose 1/2 konservë)
-2 gota lëng pule
-Pak selino ( te bluar ne mikser)
-Vaj ulliri
Krip piper

I lemë qiqrat nga darka ne ujë siç e dimë me sodë buke pasi i shpëlajmë dhe pasi i ziejmë pak i derdhim ujin e pare . Hedhim lëngun e pulës mundësisht te mbuloj sasinë e qiqrave pak me shume. Vajin e ullirit qepen domaten selinon dhe kripen i hedhim te gjitha bashke mund te përdorni tenxhere presioni i mbyllni dhe i leni te ziejnë disa minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..