Supë me pulë dhe kokos

Supë me pulë dhe kokosPërbërësit:

– 150 mililitra qumësht nga arra e kokosit
-një tufë e vogël me rrënjë të koriandrit
– dy feta xhenxhefil
– dy speca të kuq, pikant
– një lugë gjelle me salcë peshku
– një lugë gjelle me lëng lime
-250 gram mish pule
– tri domate të vogla, të ndara përgjysmë
-pesë kërpudha të njoma, të ndara në katër pjesë

Përgatitja:

Nxehni në tigan qumështin e kokosit, derisa të fillojë të vlojë.

Shtoni xhenxhefilin, specat dhe rrënjët e koriandrit. Përzini përbërësit për një minutë, e më pas shtoni mishin e pulës.

Vazhdoni të përzieni në temperaturë të lartë, derisa pula të jetë gati, pastaj shtoni kërpudhat, domatet, salcën e peshkut dhe lëngun e limës.

Vazhdoni të përzini në temperaturë të lartë, derisa pula të jetë pjekur si duhet.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Receta me mish Pule · Supa

Don't Miss! random posts ..