Supë me patate

supPërbërësit për këtë përgatitje janë:

2-3 patate
1 qepë 8-9 gota ujë të vakët 2 supë pule 1 gote qumësht 2 luge te gjelles gjalpë

kripë 1 luge te gjelles biber i kuq
2 luge te gjelles gjalpë Pergatitja: Ne nje tenxhere vendosni gjalpin per shkirje, preni qepet ne copa te vogla dhe fergoni.
Pasi qe fillojne te skuqen qepet ia shtoni supen e pules, pasi fillon te vlone supa ia hidhni patatet. Patatet i zieni deri sa te zbuten, pastaj I kulloni. Shtoni qumeshtini dhe lereni te vloje 10 minuta, pasi ta largoni nga zjarri shtoni kripen. Ne nje tigan fergoni biberin e kuq me pak vaj, dhe vendosni permbi supe. Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..