Supe me mish

Perberesit:

– 150 gr mish ne copeza te vogla
– 2 luge miell
– 2 luge kos ( mund te mos perdorni kos)
– 1 veze
– 2 luge gjalp
– 1/2 limon leng
– piper i kuq
– kripe

Pergatitja:

Ne nje tenxhere me uje zini mishin. Miellin, kosin, lengun e limonit dhe vezen rriheni mire ne nje tas. Masen hidheni ne tenxheren e mishit, shtoni kripe dhe lereni te zien edhe per pak minuta. Ne nje tigani shkrini gjalpin dhe shtoni biberin e kuq, pastaj kete hidheni tek supa. Supa eshte gati.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..