Supe me makarona

Perbersit per 4-5 persona duhen :
-Lëng mishi 1,5 litra,
-makarona 1 gotë,
-gjalpë 50 g,
-vezë 1 kokërr,
-kripë, piper, majdanoz.

Pergatitja:
Në lëngun e mishit që vlon hidhet kripë dhe makarona të copëtuara ose makarona të vogla, ziejnë derisa të jenë gati, pastaj supa rregullohet me vezë e limon, i hidhet majdanoz i grirë imët, piper i zi i bluar dhe gjalpë i skuqur pak. Sipas dëshirës mund të hidhen dhe 2 lugë kaçkavall të grirë në rende.

 

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..