Supë me lakër

Supë me lakërPërbërësit:

-Lëng mishi 1.5 litra

-Lakër e freskët 500 gram

-Yndyrë 1 filxhan kafeje

-Patate 2 – 3 kokrra

-Karota 2 copë

-Qepë 1 kokërr

-Selino 1 kokërr

-Domate 2 – 3 kokrra

-Miell 1 lugë kafeje

-Kripë

-Piper majdanoz

-Fletë dafine

Përgatitja:

Lakra e bardhë pritet në fije të holla ose në copa katrore. Zarzavatet e tjera priten në fije ose rripa ndërsa patatet në kubikë mesatarë. Në lëngun e mishit ose në ujë të valuar hidhet lakra e prerë dhe pas 5 minutash shtohen patatet. Në tigan me yndyrë kaurdisen qepët, karotat, selinoja e grirë hollë dhe pak miell. Pas kaurdisjes shtohen domatet ose salca dhe sëbashku hidhen në supë. Zarazavatet e kaurdisura hidhen 10 minuta para përfundimit të zierjes së supës. Në fund shtohet kripë, piper i zi, dafinë dhe majdanoz i grirë hollë. Kjo lloj supe është më e shijshme kur rri 4 – 5 orë (jo në zjarr), përpara se të konsumohet.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..