Supë me krem kërpurdhe

supe me krem kerpurdhePërbërësit:
500 gr kerpudha të grira në copëza të vogla
2 lugë gjellë gjalpë
1 kokërr qepë
3 lugë gjellë miell
1 liter ujë ose lëng mishi
2 gota uji qumësht
piper
kripë
Përgatitja:
Skuqni pak qepen e grirë hollë, shtoni miell dhe e përzieni. Pastaj hidhni ujin dhe pasi të ziej shtoni kërpudhat dhe kripen dhe lëreni të ziej përsëri. Para se t’a hiqni nga zjarri shtoni qumështin. Supa është gati.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..