Supe me kerpudha

Perberesit:
*500 gr kerpudha te grira ne copeza te vogla
*2 luge gjelle gjalp
*1 kokerr qepe
*3 luge gjelle miell
*1 liter uje ose leng mishi
*2 gota uji qumesht
*piper
*kripe
Pergatitja:
Skuqni pak qepen e grire holle, shtoni miell dhe e perzini. Pastaj hidhni ujin dhe pasi te ziej shtoni kerpudhat dhe kripen dhe lereni te ziej perseri. Para se ta hiqni nga zjarri shtoni qumeshtin. Supa eshte gati.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..