Supe me karrota dhe portokall

Perberesit

*250 gr karrota

*1/2 gote uji me leng portokalli

*1 qepe e vogel

*nje luge rigon

*kripe,piper i zi

*4 gota uji

*1 luge gjelle vegete

*1/2 filxhan kafeje vaj ulliri

Pergatitja:

Se pari pritini karrotat ne forme kubash te vegjel edhe qepen imet. Vijini se pari karrotat te skuqen pastaj dhe qepet. Si te jene skuqur disi; shtoni ujin dhe lengun e portokallit se bashku me vegeten, kripen, rigonin e piperin e lijini te zihen ne zjarr te ulet. Ne fund servireni supen te ngrohte pa harruar ti shtoni pana siper supes.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..