Supe me karrota dhe portokall

Perberesit
250 gr karrota, 1/2 gote uji me leng portokalli, 1 qepe e vogel, nje luge rigon, kripe,piper i zi, 4 gota uji, 1 luge gjelle vegete
1/2 filxhan kafeje vaj ulliri

Pergatitja:
Se pari pritini karrotat ne forme kubash te vegjel edhe qepen imet. Vijini se pari karrotat te skuqen pastaj dhe qepet. Si te jene skuqur disi; shtoni ujin dhe lengun e portokallit se bashku me vegeten, kripen, rigonin e piperin e lijini te zihen ne zjarr te ulet. Ne fund servireni supen te ngrohte pa harruar ti shtoni pana siper supes.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Supa

Comments

Don't Miss! random posts ..