Supe me karrota dhe patate

Perbersit:

-20 g gjalpe
– 1 qepe
-3 karrota
-2 patate
-1 l brodo
-150 ml krem qumeshti i tharte ose 150 ml kos
-2 luge koprre te grire

Proçedimi

Pastroni dhe qeroni perimet. I prisni ne kube dhe i skuqni per 5 minutane nje tigan ku me pare keni shkrire gjalpin.Shtoni brodon dhe lereni te ziej per 30 minuta.Fruloni perimet me minipimer deri sa te keni nje krem te cilin do ta perzjeni me kremin e qumeshtit ose kosin dhe e zjeni akoma per 5 minuta.Dekoroni me koper te grire imet.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Comments

Don't Miss! random posts ..