Supë me karota dhe speca

Supë me karota dhe specaPërmbajtja:

450 gr karrota
1 spec i kuq
40 gr gjalpë
1 l qumësht
650 ml qumësht
2 kocka supë
vegetë

Përgatitja:

Specin e preni në kube të vogla dhe e vendosni në tigan me pak vaj dhe pak ujë.

Ne anën tjetër karotat i copëtoni në kube, i shtoni ujë, kockë të supës dhe vegetë për shije. Filloni ta zieni supën dhe i shtoni xhenxhefil.

I përzieni perimet me gjalpë e qumësht dhe i shtoni kockë supës nëse është e nevojshme. Nëse kjo bëhet shumë e trashë, i shtoni edhe pak ujë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..