Supë me bizele dhe patate

supePërbërsit :
1 filxhan caji me bizele
3 patate te coptuara
2 karrota te prera ne rrathe
1 hudher
vaj ulliri ,,pakez gjalp
1 qepe e madhe e coptuar
majdanoz,kripe
1 filxhan caj plot me proshute te prere ne kubike

PERGATITJA:
Skuqim qepen ne vaj,,hedhim proshuten ,hudhren karroten,,bizelet,majdanozin,,i skuqim pak sebashku pasta ju hedhim uje
Dhe i leme te ziejne sebashku ,,por mos hidhni kripe sepse forcohen bizelet vetem ne fund kur te jene zier bizelet hidhni kripen

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..