Supe kungulli dimri me kanelle

Perberesit

– kungull dimri i vogel
– 1 kokerr qepe
– pak kripe, kanelle dhe vaj ulliri

Pergatitja

Ne nje tenxhere skuqim qepen te prere ne copa te vogla. Kur qepa te filloj te zverdhet hedhim kungullin e pastruar dhe te prere ne copa. I skuqim bashke pastaj i shtojme uje dhe i leme te ziejne per rreth 10-12 minuta. Shtojme kripe dhe kanelle dhe e grime me makineri derisa te behet ne forme kremi. E ndajme neper pajta dhe shtojme siper farat e kungullit te thara dhe te pastruara.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..