Supe kunder gripit

Shpesh shendeti kalon nepermjet tavolines.Le te provojme ne kete stine te ftohte pjata te cilat parandalojne gripin dhe te ftohurin.

Perberesit:

1 pule e ndare dhe e prere ne copa
3 karota
2 patate
1 selino
6 domate
1 qepe

Pergatitja:
Presim pulen ne copa,patatet dhe domatet ne kubike,karotat ne rrathe,qepen dhe sedanin holle.
I veme te gjitha ne nje tenxhere te larte te zjejne,i mbulojme mire me uje dhe i leme ne zjarr perreth 90′.
Nese doni mund te shtoni ne fund 1 dore makarona per supe ose fidhe,te cilat zjejne me shpejt.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..