Supe krem patate

Perbersit per 4 persona:
-1.5 lit. ujë
-3 patate
-5 thelpinj hudhër
-2 kocka të supës (koncentrat pule ose viqi) celer, majdanoz,veget,piper i zi,senf (mustard) dhe 2 lugë kos.

Pregatitja:
Patatet grihen në rende nga ana më e imët dhe hidhen në ujë të nxeht,pastaj i shtohen hudhrat e copëtuara dhe kockat e supës,pas 15 min i shtohet celer, majdanozi,vegeta dhe piperi i zi. Në fund mustarda përzihet me kos dhe hidhet në supë. Kjo supë pregaditet shpejt,është shumë e shishme dhe dietale. Sipas dëshirës mund ti shtohen edhe këpurdha,brokolli etj./wikipedia/

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Comments

Don't Miss! random posts ..