Supë krem me asparagë

Supë krem me asparagëPërbërësit

– 400 gr asparagë
– 1 qepe
– 1 thelbi hurdhe
-1 tufëz majdanoz
– 4 dl qumësht
– gjysme bustine pure
– arre moskat
– vaj ulliri
– kripe, piper

Përgatitja

Skuqni ne një ene qepen e grire bashke me dy luge vaj. Me pas bashkoni asparagët e zier dhe te prere ne copa, hurdhën te shtypur dhe një luge majdanoz. Shtoni kripen dhe piperin dhe aromatizoni me arre moskat, shtoni katër dl qumësht dhe lëreni te ziejnë për pese minuta. Frulojini ne mikser te gjithë përbërësit, ngrohni kremin dhe shtoni djathë te grire dhe buke te thekur.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..