Supe e thjeshte me makarona

Perberesit:

-1 filxhane kafe ( makarona )
-2 gota e gjysem me uje
-1 cope te vogel knore ose nje luge kafe vegeto
-1 luge kafeje me gjalpe ose vaj ulliri

Pergatitja

Marrim nje tenxhere ku hedhim ujin, dhe sa te vaket uji ne hedhim knorin.
Ne momentin qe uji do te zieje, ne do te hedhim makaronat,vajin ose gjalpin dhe i trazojme pak.I leme gati per 2 – 3 minuta te ziejne.Ne kete moment supa eshte gati.
Supes nuk nuk do ti hidhet krip fare se e ka knori ose vegeta.
Kjo supe ka leng shume po ju garantoje qe eshte shume e shijshme dhe e shpejte.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Comments

Don't Miss! random posts ..