Supë e shpejtë me kuskus

Supë e shpejtë me kuskusPërbërësit:

– 1 filxhan çaji me kuskus të zier që më parë
– 7 filxhanë me lëng mishi
– 300 gr maja brokoleti (lakër e njomë romane)
– lulelakër
– 4 domate të thata nën vaj
– 4 kokrra qepë të mëdha
– 50 gr djathë i staxhionuar dhie
– spec i vogël djegës e tharë
– 3 lugë vaj ulliri dhe kripë

Përgatitja:

Pastroji dhe priji në copa të vogla brokoletit dhe lulelakrën, griji domatet e thara dhe bëji rriska-rriska të holla qepët e mëdha. Vëre për të valuar supën, hidhi specin e vogël djegës dhe vajin e ullirit, pastaj hidh brokoletit, lulelakrën dhe qepët dhe zieji për 2 minuta. Hiqe nga zjarri dhe hidhi kuskusin, lëre mënjanë për 2 minuta të tjera dhe në fund, shtoji domatet dhe djathin e thërrmuar.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..