Supe e ftohte nga rusia

Perbersit
-3-4 patate
-2-3 veze
-2-3 repa te vogla
-250gr sallam parizaki
-2 sallatore te fresket
-1 qep e njome
-1liter dhalle

Ziejme patatet dhe vezet dhe i qerojme kur ftohen.
Presim imet te gjithe perberesit dhe i perziejme, pervec dhalles.
E ndajme ne racione ne pjata supe dhe ne fund i hedhim dhallen.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..