Supë diete me perime

Supë diete me perimePërbërësit:

1 katrore supë e gatshme,

1 gotë 250 ml ujë,

400 gr brokoli,

1 filxhan fasule e konservuar,

½ lugë vegetë.

Përgatitja:

Në ujin që vlon e qesim katrorin e supës së gatshme dhe pastaj shtojmë brokolin e grirë imët dhe e ziejmë derisa të zbutet brokoli. Pastaj shtojmë fasulen nga konzerva dhe mëlmesat (vegetën), e lëmë edhe pak të ziejë.

Kjo supë përveç që është shumë e shëndetëshme është edhe dietale për humbjen e peshës.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..