Supa me hudhra, 100 herë më e fortë se antibiotikët

Supa me hudhra, 100 herë më e fortë se antibiotikëtPërbërësit:

5 kokrra të plota hudhre,
2 lugë gjelle vaj ulliri,
2 lugë gjalp (jo margarinë),
1 qepë të kuqe,
6 gota me supë pule (300 ml),
3 gota me bukë të thekur te grimcuar,
ereza sipas dëshirës.

Përgatitja:

Qërohen hudhrat, priten në njesi të vogla, përzihen me erëza, skuqen në vaj ulliri, shtohet qepa e kuqe, gjalpi, pastaj shtohet supa e pulës, buka e grimcuar dhe erëza. Lihet për 15 minuta dhe shijojeni.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..