Sufle me mish

Përbërësit

* 500 gr mish kondra filet
* 1 koker qepe
* 1luge gjalp
* pak pana
* pak piper te zi
* pak krype

Pergatitja:
Meret qepa kaurdiset me gjalpe derisa te mari ngjyre floriri ,pastaj vihet kondra fileta e pastruar dhe rahur me pare derisa te skuqet nga te dyja anet . Shuhet me pana , pak kripe dhe piper lihet ne zjarre derisa te behet lengu i mishit nje trup me panen .mund ti hidhet edhe pak uje .

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..