Sufle çokollate me akullore

Sufle çokollate me akulloreNjë ëmbëlsirë shumë e shijshme. Të gjithë do të mbeten të kënaqur dhe ju nuk do t’i rezistoni dot pa e gatuar edhe herë të tjera.

Nga Armir Vasjari
(Elegance)

Përbërësit:

▪ 200 gr çokollatë
▪ 50 gr gjalpë
▪ 50 gr kakao
▪ 5 vezë
▪ 50 gr miell

Përgatitja:

Përziejmë gjalpin me vezët, kakaon dhe miellin.

I trazojmë derisa të formohet një mase kompakte, më pas e vendosim në një enë alumini dhe e lemë të piqet për nëntë minuta në 150 gradë.

Kur serviret në tryezë, mund ta shoqëroni me akullore sipas dëshirës, si edhe fruta të ndryshme.

Ju bëftë mirë!

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..