Spumilje

SpumiljePërbërësit:

3 të bardha vezësh
180 gr sheqer

Rrihi dhe bëji si dëborë të bardhat e vezëve dhe kur e gjithë e rrahura të jetë e ngjeshur hidhi si shi sheqerin, duke e përzier me kujdes. Duke përdorur një lugë të vogël, vendose shkumën e vezëve mbi letër oleate (e padepërtueshme) duke formuar disa toptha. Vëre të piqet në furrë për rreth një orë në temperaturën 110 gradë, pastaj lëre përsëri brenda për 1 orë tjetër në furrën që tanimë e ke fikur.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..