Speca të mbushura

Speca të mbushuraPërbërësit:
-6 speca të kuq
-1kg patate
-2 qepë
-200 ml salcë domatesh
-100 ml ajkë kuzhine
-2 lugë miell
-2 lugë margarinë
-Kripë
-piper
Pregatitja:
Specat qërohen nga bishtat dhe farat. Patatet qërohen dhe priten ne copa të vogla, qepët grihen imët dhe skuqen në tigan. Kur fillojnë të zbuten shtojmë miellin pak piper, kripë dhe patatet dhe I përziejmë sëbashku. Pasi I skuqim I largojmë nga zjarri dhe fillojmë të mbushim specat I sistemojmë në tepsi, nëqoftëse na tepron përzierja e hedhim përreth specave. Në fund e përziejmë ajkën e kuzhinës me salcën e domateve ju hedhim specave sipër dhe I vendosim në furrë përreth 10 minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..