Speca te mbushur me perime

Perbersit per  4 veta:

-8 speca te medha te kuq per te mbushur
-4 speca te verdhe(ne mungese jeshile)
-4 qepe
-2 kungulleshka
-1 f. caji kerpudha (te fresketa ,ose konserve)
-majdanos.kripe,piper,vaj ulliri
I pastrojme specat dhe i presim ne mes. Presim ne copa te vogla majdanosin. Presim perimet ne copa te vogla dhe i perziejme ne nje tas me vaj ulliri, majdanos, kripe e piper.  Mbushim specat me kete mbushje dhe i veme ne nje pireks.
I pjekim ne 180 grade per 30′,gjersa te marrin ngjyre.
Serviren te ngrohta te shoqeruara me djath te bardhe.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Vegjetariane

Don't Miss! random posts ..