Speca te mbushur me oriz

Përbërsit:

-12 speca,
-300 g oriz,
-120 g patate,
-1qepë,
-2 dcl yndyrë,
-5 g kripë dhe 5 g vegetë.

Përgatitja: Orizi i pastruar qitet të zihet. Në ndëkohë, patatet e pastruara dhe të grira në rende dhe qepët fërgohen. Pas pak kohe qitet edhe orizi i zier dhe i kulluar dhe mëlmesat tjera. Me këtë përzierjë mbushen specat dhe futen në furrë të nxehtë për tu pjekur. Para se të servohen priten përgjysmë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Comments

Don't Miss! random posts ..