Speca te kuq me djathe

Përbersit per 2 persona duhen:
-4 speca të kuq mishtore
-4 thelpinj hudhre të freskët
-200gr djathë normal ose me yndyrë
-1 lugë vaj
-3-4 lugë uthull
-piper i zi

Pergatitja:
Prejini specat në copa jo shumë të vogla dhe vijini të skuqen në tigan së bashku me hudhrat e grira hollë. Pasi të kenë marrë një farë skuqjeje, shuajini me uthull dhe ndërkoh uleni pak zjarrin për ti lënë të ziejnë më ngadalë. Ndërkohë shtoni dhe djathin dhe lereni të zihen kështu deri sa djathi të shkrihet. Në fund shtoni dhe piperin (sipas deshires). Servireni të nxehtë.
/Wikipedia/

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..