Speca me djathë fshati

Speca me djathë fshati Përbërësit:
– piper i zi
– Djathë fshati 300-400 g
– 4 vezë
– domate 2
– vaj 1 dl
-spca
– majdanoz për shije

Përgatitja:
Lahen specat dhe hiqen farat. Ne speca vëmë djathë, vezë, pak vaj,piper, majdanoz te copëtuar dhe kripë për shije.Domatet i vendosim per te mbyllur specat pra ne funde, vendoset në një tepsi, me origon, vaj dhe i hedh pak ujë. Midis speca vënë pjesën tjetër të domateve. Piqem në furrë për rreth gjysmë ore.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..