Speca dhe vezë

Speca dhe vezëPërbërësit:

– 1-2 speca të mëdhenj

– 2 kokrra vezë

– 3 lugë gjelle vaj ulliri

– Kripë

– Piper

– Kopër

Përgatitja:

Hedhim në tigan pak vaj (ose gjalpë).

Presim specat në rrathë të mëdhenj me trashësi 1 cm.

Vendosim në tigan copat e specit dhe në hapësirat e tyre bosh thyejmë nga një kokërr vezë.

I hedhim kripë duke i shoqëruar me domate, djathë dhe pak kopër.

Ju bëftë mirë!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..