Spaghetti me borzilok

Spaghetti me borzilokPërbërësit:

-gjysmë kokrre qepë

-2 thelbinj hudhër

-100 g domate të vogla

-12 g borzilok

-15 g majdanoz

-150 makarona (spaghetti)

-kripë

-piper

-pak spec djegës

-2 lugë çaji vaj ulliri

-600 ml ujë të ftohtë

-djathë parmixhano të grirë

Përgatitja:

Presim hollë qepën, domatet, borzilokun e majdanozin dhe i vendosim në një tigan të thellë. Shtojmë makaronat, kripë dhe piper sipas dëshirës, pak spec djegës, vajin e ullirit dhe më pas ujin.

I ziejmë për rreth 2 minuta me zjarr të lartë duke i përzier dhe kur makaronat të jenë zbutur mjaftueshëm dhe të jenë zhytur në ujë, i mbulojmë me kapak dhe e ulim zjarrin, duke i lënë që të ziejnë ngadalë.

I heqim makaronat nga zjarri kur të kenë pirë ujin dhe të ketë ngelur një lëng i trashë si salcë.

Vendosim makaronat në pjatën që do t’i servirim, lart i shtojmë një gjethe borzilok për zbukurim dhe djathë parmixhano të grirë sipas dëshirës.

Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..