Spagheti me salcice

Perberesit:
– 250 gr spageti
– 250 gr salcice
– 2 luge salce domatesh

– 1 qepe mesatare e prere holle
– 1 karrote e grire holle
– 2 thelpinj hurdhra
– 3 luge vaj
– kripe, piper
– borzilok
– 100 gr djath kackavall

Pergatitja:

Prisni salcicet ne copa te vogla. Ziejini ne 2 filxhan uje te valuar per rreth 10 minuta. Ne nje tigan hidhni vajin dhe kaurdisni qepen, hurdhrat dhe karroten per 5 minuta. Zbrasni pergatitjen e tiganit ne nje tenxhere dhe shtoni salcicet zieni masen per 30 minuta me zjarr te bgadalte. Zieni makaronat sipas udhezimeve te paketes. Kullojini dhe perziejini me salcen e pergatitur. Sherbejini duke u hedhur nga lart djath kackavall te grire.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..