Spageti me domate dhe djathë

<p>Përbërësit për 4 persona:

-350gr spageti
-250gr domate
-70gr djathë kremoz
-1 spec me tul (të verdhë ose të kuq)
-1 thelb hudhër
-borzilok
– vaj ulliri
-kripë
-piper

Përgatitja:

Ziejmë spagetat në pak minuta.

E vendosim specin në furrë në mënyrë që t’i heqim sa më lehtë lëkurën dhe farat. Pasi e kemi qëruar, e presim në fije të holla.

Shtojmë domatet, djathin kremoz dhe bashkë me specin i vendosim në një tas me thelbin e hudhrës të shtypur, pak kripë, piper, pak vaj ulliri dhe i përziejmë të gjitha mirë. Mund të servohet fare mirë edhe për darkë.

Kjo pjatë me shumë pak kalori (250 kalori) është e lehtë, kremoze dhe e shijshme.

Article Categories:
Pasta

Comments

Don't Miss! random posts ..