Sos me perime

Përbërësit

-1 kepe madhesi mesatare
-2 domate
-1 filxhan vaj ulliri
-2 thelpinj hudhre
-2 speca te kuq
-kerpurdha te fresketa (15-20)
-1 filxhan e gjysem balsamic vinigar

Pregaditje

Pastrohen gjithe perberesit dhe priten ne madhesi perafersisht te njejte. Shtohen ne tenxhere te gjithe perberesit e lartepermendur, shtohet vaji dhe uthulla dhe lehen te zihen ne temperature mesatare, derisa lengu qe e leshojne perimet bashke me vajin e uthullen te trashet. I shtohet krip e piper sipas deshires.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Salca

Don't Miss! random posts ..