Sos me hudhër dhe magdanoz

Sos me hudhër dhe magdanozPërberesit:
1 grusht magdanoz të coptuar
3 thelbinjë hudhër
gjysëm filxhani vaj ulliri
piper të zi
kryp
Udhëzimet: Në një enë vendosim magdanozin dhe hudhrat të coptuara imët, shtojmë vajin, krypen dhe piper e zi, dhe i përziejmë mirë.
Sosin mundë ta ruajmë në frigorifer për 4 ditë.
Këtë lloj sosi mundë ta shoqërojmë me peshkë, me mish të fërguar ose me gjera të tjera gjatë darkes.
Ose mundë ta përdorim për bukë të thekur të pjekur në furrë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Salca

Don't Miss! random posts ..