Snickers të shpejtë

SnickersPërbërësit e nevojshëm:

• 300 gr sheqer

• 1 dcl ujë

• 125 margarinë

• 200 gr keksa të bluar

• 200 gr kikirik të bluar

Pastaj i shtohet edhe:

• 100 gr çokollatë

• 20 gr margarinë

• 3 lugë vaj

• 200 gr kikirik të copëtuar

Përgatitja:

Përzihet së pari sheqeri me ujë derisa të shkrihet dhe pastaj hidhet margarina. Në këtë masë të nxehtë, hidhen keksat dhe kikirikat e bluar dhe lihet të ftohet.

Pastaj, bëhen toptha dhe kalohen nëpër çokollatë të shkrirë me margarinë dhe vaj, e më tutje nëpër kikirika të copëtuar.

Vendosen nëpër letra të mufins dhe lihen të ftohen.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..