Smoothie-t jeshile

Smoothie-t jeshileLëngjet ose smoothie-t jeshile (nga perimet apo zarzavate) janë një burim i shkëlqyer i vitaminave, mineraleve, enzimave, antioksidantëve, klorofilës, fibrave, proteinave të tretshme dhe ujit.

Të mirat që sjell konsumi i lëngjeve:

Ata janë detoksifikues
Rrisin nivelin e energjisë dhe vitalitetit
Përmirësojnë tretjen
Ulin dëshirën për të konsumuar ushqime që “të dëmshme”: sheqer, yndyrë
Ato përmirësojnë lëkurën dhe flokët tonë
Ato përmirësojë gjendjen tonë shpirtërore
Në kushte ideale, konsumoni një ose dy gota me lëng ose smoothie jeshil në ditë.
Provoni këtë kombinim: majdanoz, lakër jeshile, limon, xinxërfill dhe rrush jeshil. Por mund të konsumoni edhe kastravecin me xinxërfill.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..