Smoothie me dredhza

Smoothie me dredhzaPërbërësit për 6 përsona:

-1 kuti me 250 gram dredhza të prera në copa dhe të lara
-2 banana të pjekura shumë, të grira
-750ml (3 filxhanë) qumësht
-260 gr (1 filaxhan) kos me shije vanilje

Metoda
1.Vendosni gjysmat e dredhzave, bananeve, qumështit dhe kosit në një mikser dhe përzjejini derisa të zbuten. Zbrazeni në mënyrë të barabartë në tre gota.
2. Përsëritni të njëjtën mënyrë dhe me gjysmat e tjera të dredhzave, bananeve, qumështit dhe kosit. Shërbeni menjëherë.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..