Smoothie i mrekullive

Smoothie i mrekulliveKy smoothie jeshil vërtetë bën mrekulli. Ai ju ndihmon të humbisni peshë në mënyrën më të shëndetshme, të rrisni energjinë dhe të mbani në minimum nepsin për ëmbëlsira, atëherë duhet patjetër të provoni smoothies jeshile detoksifikuese.

Përban vlera ushqyese, vitamina, minerale, karbohidrate të shëndetshme, fibra dhe shumë pak yndyrë nëse dëshironi të humbisni peshë shpejt, në mënyrë të sigurtë dhe pa “ngordhur” për të ngrënë.
Kjo pije është burim i shkëlqyer i fibrave dietikë, vitaminës A & C, dhe acidit folik. Përmban vitaminat B1, B2, B3, B6, calcium, fosfor, natrium, dhe kalium.

Përbërësi
t

-1½ filxhan ujë

-një tufë e vogël me spinaq

-1/3 filxhan majdanoz

-4 kërcella selino të grirë

-1 mollë e grirë

-1 dardhë e grirë

-1 banane e qëruar dhe e ndarë më gjysmë

-½ limon ( pa lëkurë dhe bërthama)

-disa copa akull

Metoda
Përzjeni të gjithë përbërësit në një mikser duke shtuar së pari produktet e lëngshme dhe më pas përbërësit e tjerët.
Mbajeni të shtypur butonin e mikserit në varësi se si e doni përbërjen; shumë të lëngshme ose me disa copëza frutash.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..