Smoothi për energji

SmoothiSmoothi nga bananet dhe gjalpë e kikirikëve është shumë i mirë për energji gjatë gjithë ditës. Të nisni ditën me këtë smoothi është një fillim i mbarë i mëngjesit.

E gjitha çfarë iu nevojitet është 2 banane, 1 gotë qumësht, 4 lugë gjalpë kikiriku, 2 lugë mjaltë, dhe 5 hurma pa bërthamë.

I procesoni me radhë duke filluar me bananet, gjalpin e kikirikut dhe hurmet pastaj shtoni qumështin dhe mjaltën. Më pas qëndron për pak kohë në frigorifer dhe për humbje në peshë tek stomaku shtohen dhe kuba akulli.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..