Si të përgatisni një nutellamisu

Përbërësit:

Një pako keksa tiramisu
Një pako maskarpone (1.75 gr)
250 ml hopla
500 ml qumësht
4 lugë gjelle nutella
Një vanilje sheqer
Një lugë kafe

Hapat:
Fillimisht, qumështin dhe nutellën i bëni bashkë në një enë dhe i vloni. Pastaj keksat tiramisu i zbutni në qumështin e vluar me nutellë dhe i shtrini në tepsi.

Hoplën e përzieni me mikser, pastaj i shtoni maskarponen dhe sheqerin vanillë derisa të krijohet një masë homogjene.

Kremin e shtrini në keksat e tiramisus, renditni keksat e tiramisus sërish mbi krem. Qumështit të mbetur i shtohet edhe një lugë nutellë dhe vlohet sërish. Pastaj e shtrini mbi keksa dhe mbi to i vendosni kremin e mbetur dhe lugën e kafesë.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..