Si të përgatisim tost me djath mocarela

Si të përgatisim tost me djath mocarela Përbërësit:

-bukë të butë për tost,

-proshutë në feta,

-djathë mocarel,

-domate në feta,

-gjethe sallate jeshile,

-rrëza

Përgatitja:

Mes dy fetave të bukës vendosni vetëm proshutën dhe djathin mocarel. Rregulloni shijen me erëza dhe nëse keni nevojë të shtoni kripë. Futeni në furrë për disa minuta duke e kontrolluar pjekjen. Pasi ta nxirrni, shtoni fetat e domates dhe sallatës. Mund ta shoqëroni me patate të skuqura.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..