Si të gatuajmë supë dietale

Si të gatuajmë supë dietaleDieta është një element që shpesh është e dobishme për shëndetin dhe ka raste kur ajo na shkakto probleme në ecurinë tonë shëndetsore.

Për të gatuar një supë të shëndetshme diete është e nevojshme të keni; 1 katrorë supe të gatshme, 1 gotë 250 ml ujë, 400 gr brokoli, 1 filxhan fasule e konservuar dhe 1/2 lugë vegeta.

Për përgatitjen e kësaj recete në fillim fusim të vlojë katrori i supës së gatshme, më pas shtojmë brokolin e imët e ziejmë derisa ai të zbutet. Pasi këto dy masa janë bërë bashkë në enë hedhim dhe fasulet e konservuara. I lëmë për disa minuta të ziejnë më pas kjo supë është gati, që nuk është vetëm një supë dietale, por dhe shumë e shëndetshme për trupin tonë. /

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Don't Miss! random posts ..